Lista utworów

10 stycznia 2015

Liebster Award

Nominacja do Liebster Award jest otrzymywana od innego blogera w ramach uznania za „dobrze wykonaną robotę”. Jest przyznawana dla blogów o mniejszej liczbie obserwatorów, więc daje możliwość ich rozpowszechnienia. Po odebraniu nagrody należy odpowiedzieć na 11 pytań otrzymanych od osoby, która Cię nominowała. Następnie Ty nominujesz 11 osób (informujesz ich o tym) oraz zadajesz im 11 pytań. Nie wolno nominować bloga, który Cię nominował.

************************************************************************************************************
Mnie nominowała Mika Foggy. Bardzo dziękuję za nominację :)
Oto odpowiedzi na pytania:


1.   Jaka była ostatnia książka, którą przeczytałaś/eś?
Ostatnio przeczytałam ,,Templariusza" Michaela P. Spradlina, ale ta książka mnie nie powaliła na kolana. Obecnie odświeżam sobie ,, Siewcę Wiatru".

2.   Gdyby szalony naukowiec zaatakował cię ze strzykawką, która zmieniłaby Twoje DNA i okazało się, że możesz zmienić się w jakieś zwierzę... jakie by to było? No i co byś zrobiłbyś/zrobiła temu wariatowi?
Mam zamiłowanie do kotów, szczególnie tych drapieżnych. Prawdopodobnie zmieniłabym się w panterę śnieżną albo jakiegoś geparda. Z drugiej strony zawsze chciałam latać, więc może w orła? Nienawidzę zastrzyków. Inni boją się ciemności, a ja szczepień i pobierania krwi. Kiepski byłby koniec tego naukowca.

3.   Jaka jest Twoja ulubiona pora roku i dlaczego?
Wiosna, jakoś mi miło kojarzy. Ze spacerami z rodzicami kiedy byłam mała, letnim powietrzem i kwiatami.

4.   Załóżmy czysto hipotetycznie, że masz chłopaka/dziewczyne, którego kochasz i nagle Twoja przyjaciółka/przyjaciel (ta/ten najlepsza/y) stwierdza, że ma dowód jego/jej zdrady, ale jej/jego telefon na którym miała zdjęcie z pewną kobietą/mężczyzną został zepsuty, czy uwierzyłabyś/uwierzyłbyś jej? Co byś zrobiła/zrobił?
Taa... Chłopaka to mam wrażenie, że nigdy się nie doczekam. Ale gdyby była taka sytuacja, najpierw spytałabym się przyjaciółki, czy to żart. Spytałabym się chłopaka, kim jest kobieta na zdjęciu. W końcu może to być tylko przyjaciółka albo jakaś dziewczyna, która o coś go spytała. No i uważnie obserwowałabym mojego chłopaka, czy nie zachowuje się podejrzanie.

5.   Jak wygląda dom Twoich marzeń?
Z jednej strony chciałabym mieszkać w nowoczesnym apartamencie w Nowym Jorku z widokiem na centrum i te wszystkie wieżowce, ale ta druga opcja wygrywa. Mam trzy wymarzone domy, o pierwszym już napisałam. Drugi stoi sobie w Alpach po włoskiej stronie, wokół sceneria jak z Hobbita. Cisza, spokój mało turystów. Domek jest zbudowany z drewna, mały lecz przytulny z kominkiem w środku. Ale nie wiem jakbym dojeżdżała do pracy :). Trzeci stoi sobie nad morzem z błękitną wodą, białym piaskiem. Także cisza i spokój. Plaża tylko dla mnie. Najlepiej jakby stał w jakiejś małej i ślicznej zatoczce, zbudowany z białego drewna.

6.   Gdybyś odnalazł/a butelka z Dżinem, jakie byłyby Twoje trzy życzenia i dlaczego akurat takie?
a) żeby spełniły się moje wszystkie marzenia (mam ich bardzo dużo)
b) jeszcze nieskończoność życzeń
c) i jako przykładna obywatelka, może o pokój na świecie, albo polepszenie sytuacji dzieci w Afryce. Skoro mam nieskończoność życzeń to mogę sobie życzyć wszystkiego, no nie?

7.   Jakie są Twoje cechy? Co byś w nich zmieniła, na jakie i dlaczego?
Jestem nieśmiała, niezdecydowana, zbyt szybko się poddaję (jeśli chodzi o jakąś błahą sprawę). Mama mówi, że jestem miła, mam dobre serce (nawet a za to Złotego Laura od pani od religii), koleżanka mówi, że jestem złośliwa, sarkastyczna i zabawna przy ludziach, których znam, że jestem inteligentna, choć nie zdaję sobie z tego sprawy. Na pewno mam słabą samoocenę, dlatego lubię gdy ktoś mnie chwali.

8.   Załóżmy, że pewnej nocy księżyc uznał, że czas pobawić się w magią... Bach! Nagle nie żyjesz i masz do wyboru kim chcesz być - ale możesz wybrać jedynie jakieś stworzenia paranormalne w które wierzą małe dzieci, jakie by to było? Czy jednak wolałabyś/wolałbyś umrzeć niż bawić się w takie gierki?
Umrzeć? Za nic w świecie! Ja zostałabym czarownicą. Nie wiem czy o to chodziło w pytaniu, ale zawsze chciałam mieć magiczne moce, teleportować się i rzucać uroki na ludzi, którzy mnie wkurzyli.

9.   Wymień siedem swoich największych marzeń ^^
 • zostać archeologiem
 • zwiedzić cały świat
 • mieć fajne i kochane dzieci
 • męża, który by mnie bardzo kochał
 • być szczęśliwa (jakie to oklepane)
 • dokonać wielkiego odkrycia archeologicznego
 • pójść do Nieba (nie chciałabym spędzić kilku lat w czyśćcu)

10.   Gdybyś miał/a być jedną z postaci w swoim opowiadaniu, jak potoczyłyby się Twoje własne losy?
Gdybym była Adrianą, to Gilan by już nie żył. Ja tak samo. Gdybym zobaczyła Genoweńczyków to schowałabym się w jakimś kącie i czekała aż mnie znajdą. Straszny ze mnie tchórz. Jestem strasznie niezdecydowana, więc zanim bym coś postanowiła, to już miałabym strzałę z kuszy w piersi.

11.   Czy mogłabyś/mógłbyś napisać jedną krótką i zabawną historię z Twojego życia, która była trochę kompromitująca, ale i zabawna? Jeżeli tak, to proszę napisz! Jeżeli nie, to idź się uduś śniegiem! :3
Może nie jest zabawna, ale inna nie przychodzi mi do głowy:
Byłam z koleżanką w czwartej klasie na obozie harcerskim. Jak teraz go wspominam, to dochodzę do wniosku, że warto było jechać. Jednak wtedy myślałam, że tam dłużej nie wytrzymam. Było strasznie.
Mieliśmy obóz w lesie, każda drużyna miała namioty oddalone o jakieś 500 metrów od drugiej. Każdej nocy trzeba było wstawać na warty i patrolować cały obóz. Ja z moją koleżanką zawsze dostawałyśmy wartę około 5 rano, kiedy było już jasno. Jednak uparłyśmy się pewnej nocy, że chcemy mieć ją o 2. Wtedy było ciemno, księżyc nie świecił. Dodatkowo drużynowa zakazała nam zapalać latarki, ponieważ wtedy ktoś z innego obozu dowiedziałby się w którym miejscu jest warta. Na wartę wzięłam ze sobą finkę, taki nóż harcerski. Szłyśmy sobie właśnie najciemniejszą drogą, gdy zza zakrętu wyłoniła się grupa ludzi w takich ciemnych płaszczach. Szli w dwóch liniach, każda po jednej stronie drogi. Nic nie mówili, wyglądali jak jacyś kaci. Jak przechodzili obok nas, to zastanawiałam się czy uciekać już, czy poczekać, aż znikną za następnym zakrętem. Jakoś się tak złożyło, że zamarłam z koleżanką na środku drogi, a oni przechodzili po bokach. Szli równo jak w jakimś wojsku. Jak przeszli, nie mogłam się powstrzymać i powiedziałam to co myślałam. ,, A jednak nas nie zabili, nie zabili nas!". Powiedziałam to przez przypadek bardzo głośno. Chyba to usłyszeli. Od razu pobiegłyśmy do namiotu. Później dowiedziałyśmy się, że to byli harcerze, którzy późno wracali do swojego obozowiska.
Nieśmieszne, ale głupie, prawda?

Nominuję:
 • http://piekielny-dar.blogspot.com/
 • http://elizabeth-watters-heros.blogspot.com/
 • http://the-soul-of-thunder.blogspot.com/
 • http://the-white-phoenix-story.blogspot.com/
 • http://hogwarccy-herosi.blogspot.com/
 • exiled-welcome-to-real-world.blogspot.com
 • http://76-igrzyska-smierci.blogspot.com/

Wiem, że powinno być nominowanych więcej blogów, ale mam jakąś amnezję, czy coś bo innych nie pamiętam.
Oto pytania:
1. Czy gdyby nasz świat zaatakował jakiś demon, czarnoksiężnik i chciał go zniszczyć, czy próbowalibyście coś z tym zrobić, czy zostawilibyście ten problem komuś innemu?
2. Jak tam wasze kontakty z nauczycielami? Macie jakiegoś, którego wyjątkowo nie lubicie?
3. Czy wasza rodzina, przyjaciele wiedzą o tym, że piszecie bloga? Jeśli nie, to dlaczego im nie powiedzieliście?
4. Jaki jest kraj, miasto, które najbardziej chcielibyście odwiedzić?
5. Gdybyście posiadali wehikuł przenoszący do przeszłości, do jakiego czasu chcielibyście się przenieść?
6. Kim chcieliście zostać w przyszłości, kiedy byliście mali?
7. Jaki jest wasz ulubiony film?
8. Bylibyście w stanie oddać za coś życie? Jeśli tak to dlaczego? (ale mam dzisiaj humor, że takie pytania zadaję)
9. Jakie jest wasze ulubione jedzenie?
10. Gdybyście mieli 5 dni na robienie cokolwiek wam się podoba. Bez płacenia za wszystko, nikt by wam nie przeszkadzał. Jak byście wykorzystali ten czas?
11. Gdybyście mieli do wyboru jakieś nadprzyrodzone zdolności np. teleportacja, władza nad wiatrem, rozumienie wszystkich języków, telekineza, telepatia. Jaką zdolność chcielibyście posiadać i dlaczego? Co byście wtedy robili?5 komentarzy:

 1. Moim zdaniem historyjka naprawdę bardzo zabawna :D
  Też uwielbiam wiosnę, chciałabym zostać śnieżnym tygrysem, ale waham się nad zostaniem orłem, czy jastrzębiem ^^
  Czemu wszyscy proszę Dżinów o nieskończoność życzeń? Trzeba było zastrzec, ze tak nie wolno :3
  Super! Więc jako wiedźma zmieniłabyś mnie w wilkołaka?
  Wyłabym sobie do księżyca, drapała za uchem i goniła własny ogon, a od czasu do czasu powąchała psi tyłek... fajowskie mam dzisiaj plany :D
  Jejciu! Jesteś naprawdę pokojową osobą! Jednak odradzam pomysł z pokojem na świecie, bo wtedy ludzie wymyśliliby inny sposób na dokuczanie sobie na wzajem >.< Nawet gdybyś zabrała broń... cóż pozostają patyki i kamienie!
  Niebo?
  Czy tylko ja chce po śmierci zostać na ziemi, nawiedzić czyjś laptop i straszyć ludzi? O.o
  Cieszę się, że odpowiedziałaś na pytania :3 Twoje pytania też są ciekawe! Niech się ludzie męczą z odpowiedziami! :D
  Pozdrawiam ^^

  OdpowiedzUsuń
 2. Masz problem, bo i ja nomnowałam Cię do LA http://elizabeth-watters-heros.blogspot.com/2015/01/liebster-award.html?m=1
  Pozdrawiam, puck

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hej hej chcialam cie zaprosic na moje opowiadano o The Vamps ;p licze na jakis komentarzyk z twojej strony
   www.we-the-vamps.blogspot.com

   Usuń
 3. Gratuluję otrzymania nominacji i serdecznie dziękuję za nominowanie mnie. Nie spodziewałam się takiego wyróżnienia, bardzo dziękuję :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Dziękuję ci bardzo za nominację! Już się biorę za odpowiadanie! (pomińmy to, że przybyłam z lekkim opóźnieniem :D)

  OdpowiedzUsuń

Mia LOG